Originální název: Blood Sport

ISBN: 80-7033-171-2

Olympia (2003) 80-7033-171-2 221
Olympia (1991)
Olympia (1978)

Gene Hawkins přichází dnes a denně do styku s velkým zločinem, ale strach nemá. Od chvíle, kdy ztratil milovanou ženu, pro něj život nemá smysl, smrti se vyhýbá, jen aby dostál profesionální povinnosti. Před depresemi ho má zachránit i nové vyšetřování - americkému příteli jeho šéfa beze stopy zmizel už druhý vzácný hřebec určený k chovu. A sám majitel koně málem přišel o život při nešťastné náhodě, která však nebyla náhodná, to Gene umí rozeznat. A tak se vydá do Spojených států, kde za dramatický okolností odhaluje rafinovaný zločin a na prahu smrti poznává i cenu života.

Rames
  24. 7. 2013, 11:19
Moje první Francisovka mě příjemně překvapila. Trochu přecitlivělý a depresivní agent tajné služby se vydává na žádost nadřízeného do USA, hledat ztracené koně. Ve svém osobním volnu přibere na cesty i dceru svého šéfa a zápletka je zde. Není to strhující ani nijak moc napínavé ale děj plyne hladce a nikde nezadrhává.Příjemné čtení po náročné literatuře.
alicej
  11. 2. 2013, 17:07
Jedna z lepších Francisových detektivek. Děj se točí opravdu kolem koní, přesunutí do USA je příjemnou změnou oproti tradiční anglické atmosféře, nechybí napětí, zrada a nečekané zvraty.