Originální název: Rat Race

ISBN: 80-7033-259-X

Olympia (2000) 80-7033-259-X 173
Olympia (1993)
Olympia (1976)

Matt Shore ví, že se neumí vyhýbat průšvihům, ale vždycky znovu a znovu dá přednost lidskosti před byrokratickým předpisem. A tak je v depresi, po rozvodu bez peněz a navzdory vynikající pilotní kvalifikaci létá s aerotaxíky malé firmy. Mnozí její zákazníci ho dovedou do dosud mu cizího prostředí dostihů, kde se spřátelí s překážkovým šampionem Colinem Rossem, proti své vůli se zamiluje do Colinovy sestry Nancy, pozná navýsost velkodušného, ale poněkud prostomyslného lorda Wessexe - a s nimi a kvůli nim se vřítí do nového průšvihu. Matt zkrátka neumí zůstat mimo, když se střetne s podvodníkem. A to dokonce ani tehdy, když ví, že z podvodníka se už stal vrah a před další vraždou se nezastaví.

Londi
  26. 11. 2012, 21:19
Velmi povedené dílo. Pro mě jedno z nejlepších od Francise. Děj byl svižný a napínavý, líbila se mi i kombinace dostihů s letectvím a samozřejmě - trocha romantiky:-)
JBT
  27. 11. 2013, 11:27
Opět Francis nezklamal. Tentokrát i trochu té romantiky. Jen ten konec mi není jasný. Může mi to někdo do zpráv objasnit?
crazzy
  28. 7. 2010, 23:16
Moje první kniha od Francise a zároveň jedna z mála knih, u kterých jsem plakala. Koně nejsou zrovna mé nejoblíbenější zvířata a přesto se k této knížce kdykoliv ráda vrátím !