Až za hrob

ISBN: 80-7033-495-9

Olympia (2009) 80-7033-495-9 235
Olympia (2004)
Olympia (1998)

Pole mínění některých členů své urozené rodiny je Alexander Kinloch bláznivý a nevyzpytatelný. Žije ve skotských horách, maluje obrazy, hraje na dudy je samotářský... Podle mínění druhých i podle svého je Alexander Kinloch paličatý a odbojný, má smysl pro spravedlnost, pro dobro a zlo, vyznává věrnost až za hrob. Strýc mu proto svěřil do péče jílec starého obřadního meče, umírající nevlastní otec si zase přeje, aby ukryl cenného koně a vzácnou dostihovou trofej, které chce zachránit před bankrotem hrozícím rodinnému pivovaru. Nejlepší by ovšem bylo, kdyby Alexander mohl ten bankrot odvrátit... Takovou důvěru nelze zklamat, Alexander je, jaký je, i když za to draze platí. Svému svědomí však chce dostát až za hrob.

svobodka
  16. 11. 2012, 11:02
Francisovy detektivky prostě miluji. Jednu vedle druhé, nemohla bych vybrat žádnou jako nejlepší. Myslím, že se mi podařilo přečíst téměř všechny a mohla bych je číst stále dokola. A k tomu si přečtěte druhé dva odstavečky od Tuleníka a máte jako na dlani, co všechno si o Francisových knihách mylím.
Manon
  14. 12. 2013, 22:08
Dobrá oddechová kniha. Podle mě nic extra nápaditého ani tento typ knih moc nevyhledávám, ta možná nejsem objektivní.
Tuleník
  3. 6. 2012, 11:49
Po mnoha letech jsem to zkusila znovu... a ono to pořád funguje. Nebudu lhát - po těch letech mě to opravdu potěšílo. (Kurnik, je to možné? Vážně už je to skoro 20 let, co jsem to četla poprvé?)

Příjemné, chytlavé čtení, jako vždy skvěle popsané charaktery, emoce i krajina, nečekaná zápletka, dostatečné (pro někoho možná až moc detailní) vysvětlení... jen ten superkladný hrdina bez vady je možná až trochu příliš dokonalý. I když, jak se to vezme - ideální chlap k životu to rozhodně není - takže vlastně, proč ne. :-D

Francisovi hrdinové jsou obyčejní smrtelníci, s neobyčejnou silou morálního charakteru (ála Mirek Dušín), s velkou mírou invence a originality v řešení životních situací, - kéž by takových bylo mezi námi víc.