Originální název: The Reivers
Poprvé vydáno celosvětově: 1962

Odeon - 1967

Odeon (1967) 266
Státní nakladatelství krásné literatury a umění (1965) 267

Faulknerův poslední román, který je na rozdíl od předchozích autorových prací dílem humoristickým. Odehrává se v několika dnech roku 1905 a vypráví o dobrodružstvích, která prožil jedenáctiletý hrdina se dvěma zaměstnanci svého dědečka, indiánským míšencem a černochem, když tajně podnikli výlet dědečkovým automobilem. Za román, napsaný s jedinečným citem pro naivní dětskou etiku, byl Faulkner opět odměněn Pulitzerovou cenou.

Zdroj: wikipedia.org (Založil/a: Tanmut)

Bloodym
  11. 12. 2013, 2:25
Kniha se zcela liší od ostatních děl autora. Narazila jsem na ní omylem na googlu, když jsem hledala něco úplně jiného. Děj mě zaujal a když jsem knihu našla v knihovně rodičů, strávila jsem s ní jedno příjemné letní odpoledne.
svobodka
  10. 11. 2012, 16:11
V dřívějších dílech Faulkner vyprávěl většinou vážné až tragické příběhy, kde se jen občas zableskl humor. V této knize však postupoval právě opaačně - celkové ladění je humorné, někdy až groteskní, ale spodní tón je vážný. Ovšem k hlasitému smíchu kniha neprovokuje.