Originální název: Der Blauroten Methusalem

ISBN: 978-80-904004-1-2

Václav Vávra (2008) 978-80-904004-1-2 347
Návrat (1994) 80-7174-385-2 367
Albatros (1970) 13-071-70 344

Karel May patří ke klasikům dobrodružné literatury. Na rozdíl od většiny Mayových knih nás ale román Červenomodrý Metuzalém zavede do Číny předminulého století, tehdy nazývané Říše nebes. Na cestě za dědictvím se vydává věčný student Červenomodrý Metuzalém se svým sluhou Gottfriede z Bouillonu, gymnasistou Steinem a bernardýnem Cupidem. Cesta plná dobrodružství ale i humoru nás zavede jak mezi piráty, do čínských věznic, tak mezi mohamedánské vzbouřence. Ale i další postavy tohoto stále humorného dílka, kterými jsou kapitán Frick Turnerstick mluvící čínsky pomocí čínských koncovek, kterým nikdo nerozumí, nebo stále nemocný tlouštík Willem von Aardappelenbosch dodávají knize svěží duch, o který se zasloužil i svérázný překlad Milana Korejse.

Karl May Karl May
*25.02.1843 - †30.03.1912

vladimirju
  1. 12. 2013, 0:03
Jedna z nejhorších mayovek, které jsem četl.Opět se prokázalo, že pokud se May pustí do humoru, dopadne to hůř než špatně.Nudný děj, hloupé dialogy, knihu jsem dočetl pouhou silou vůle.