Originální název: Winnetou II

Toužimský a Moravec - 2015
ISBN: 978-80-7264-156-7

Toužimský a Moravec (2015) 978-80-7264-156-7 396
Naše vojsko (2014) 978-80-206-1501-5 384
Toužimský a Moravec (2007)
Návrat (1993)
Albatros (1987) 13-706-87 384
Státní nakladatelství dětské knihy (1967)

Nejslavnější indiánský příběh o přátelství, čestnosti a odvaze náčelníka Apačů Vinnetoua a jeho bílého bratra Old Shatterhanda se u nás stal legendou. Příběh vyjde ve třech svazcích v nezkrácené podobě, v nichž naleznete skvělé ilustrace mistra Zdeňka Buriana. Není mnoho knižních titulů, na které by kluci tak vzpomínali, jako na knižního Vinnetoua před šedesáti roky. Věřte, že ty knihy jsou živé dodnes.

Karl May Karl May
*25.02.1843 - †30.03.1912

Bloodym
  10. 12. 2013, 22:16
U druhého dílu mě hodně bavíla první část, kdy Old Shatterhand předstírá, že je pouhopouhým greenhornem. Druhý díl mám nejradši, už se neseznamujeme, ale už se vrháme do dobrodružství.
Paity
  5. 9. 2013, 16:44
Pořád velmi dobré, ale jednička se mi líbila víc. Prostě zasadit do příběhu boj o ropu není asi něco, co bych od toho chtěl.
Matej Trnovec
  21. 7. 2014, 13:56
Úprimne povedané som to nedočítal, čiže nebudem hodnotiť. Dej prakticky dvesto strán stal na mieste. Hrozne som sa pri tom nudil. Winnetou sa objavil hádam na troch stránkach. Jediné pozitívum Old Death...