Den poslední

Originální název: The Last Day

BB art - 2000
ISBN: 80-7257-114-1

BB art (2000) 80-7257-114-1 473

Miliardy lidí se připravují na konec světa. Miliardy lidí tají dech. Naplní se opravdu divoké fantazie nejrůznějších proroků? Skončí svět takový, jaký jej známe? Přijdou divoké výjevy, které označí počátek nové éry? Náhle se těmto otázkám dostane děsivé odpovědi. Na Štědrý den se na tajný vědecký ústav v izraelské poušti Negev snese ohnivá zkáza. A potom se o půlnoci na přelomu roku objeví krásná mladá žena, obdařená podivnými obdivuhodnými schopnostmi. Vyjímečná moc, kterou je tato éterická bytost nadána, budí nadšení i znepokojení. Jon Feldman, ostřílený televizní reportér, je stále hlouběji vtahován do tajemného přediva vztahů k této ženě. Tento nenapravitelný skeptik zjišťuje, že se stále více ocitá pod vlivem jejího kouzla, zatímco ostatní se hádají, zda nejde o trojského koně, který přinese zkázu celému lidstvu. Feldman je přinucen čelit svým nejtajnějším obavám a zároveň odkrývá spiknutí na nejzazší hranici rozvoje biologického inženýrství. Potom náhle v jediném okamžiku velké krize, která ohrozí jeho život, Feldman najde, co hledal, a jeho život již nikdy není a nemůže být stejný, jako býval. (Založil/a: Wertian)

Wertian
  23. 5. 2011, 17:09
Kniha, která mě donutila se zamyslet nad problematikou všech náboženství na světě. Takovéto knihy se píší nepříliš často. Obyčejnému čtenáři trvá dlouho, než narazí na takovýto skvost. Osobně doporučuji všem. Příběh je napínavý od začátku až dokonce. Nebudete chtít tuto knížku odložit.