Konec světa - Další mayská proroctví

Konec světa - Další mayská proroctví Originální název: The End of Time The Mayan Prophecies Revisited

Knižní klub - 2009
ISBN: 978-80-242-2209-7

Knižní klub (2009) 978-80-242-2209-7 344

Podle starých Mayů nastane 21. prosince 2012 konec světa tak, jak jej známe. Úderem půlnoci jejich kalendář přeskočí poprvé za 5000 let zpátky na nulu. Mayové předpověděli, že tomuto okamžiku bude předcházet celá série přírodních katastrof jako jsou zemětřesení a záplavy. Nezní to povědomě? Co to však bude znamenat pro nás? Měli bychom brát vážně jejich tvrzení, že toto bude chvíle apokalyptického kataklyzmatu? A jak vůbec Mayové, kteří byli národem inteligentním, přesto však patřili do doby kamenné, vypočítali datum astronomického úkazu, k němuž mělo dojít v budoucnosti vzdálené mnoho tisíciletí? Toto jsou jen některé z otázek, které nám předkládá Adrian Gilbert, spoluautor světového bestselleru Mayská proroctví. V knize Konec světa nás opětovně zavádí na archeologická naleziště z doby starých Mayů a předkládá překvapivé a nové objevy týkající se jejich znalostí vesmíru. Zároveň využívá moderní počítačovou technologii k "vymodelování" hvězdné oblohy do podoby, jakou mohla mít v minulosti, což vedlo k jistým zajímavým závěrům ohledně významu mayského kalendáře z astronomického hlediska. Tato poutavá a k zamyšlení nutící kniha je doplněna ilustracemi i fotografiemi, jež pomáhají vysvětlit řadu teorií a myšlenek uvedených v textu. Pro případ, že by nám apokalyptické události skutečně hrozily, předkládá autor i doporučení pro přežití. (Založil/a: NIPPON)