Vienna

Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Archa - 2010
ISBN: 978-80-904514-5-2

Archa (2010) 978-80-904514-5-2 475

Páteří veskrze tragického příběhu s výraznými komickými rysy, odehrávajícího se z větší části v poválečné Vídni, jsou vzpomínková vyprávění o osudech tří sourozenců, vypravěččína otce, jeho bratra a krásné sestry, které osud v dětských a mladých letech zavál do Anglie, Kanady i daleké Barmy... Autorka před námi rozvíjí široké panorama rakouských a evropských dějin 20. století na pozadí židovské rodiny. (Založil/a: Majdule)

Eva Menasse Eva Menasse
*11.05.1970

Majdule
  23. 5. 2011, 23:05
Košatý příběh, který nás tu v anekdotických, tu ve vážnějších polohách provádí historií rakouské rodiny s židovskými kořeny začíná jako sága o lásce a lakavosti. Skrz fasádu malinko podivínské, ale soudržné rodiny začíná postupně prosakovat pocit životního zklamání, který provází jednotlivé postavy, aby v grandiózním finále odkryl pomalu rostoucí křivdy a osamělost každého z nich. Příběh vyvrcholí rozporem v nejmladší rodinné generaci, která přeruší vzájemné styky. Ale přetože je to chvilkami trpké a chvilkami smutné čtení, je to zejména a především čtení nesmírně poutavé až fascinující. Určitě se k němu někdy vrátím.