Práce s emoční inteligencí

Práce s emoční inteligencí Originální název: Working with emotional intelligence

Columbus - 2000
ISBN: 80-7249-017-6

Columbus (2000) 80-7249-017-6 366

Po fantastickém úspěchu první knihy s názvem Emoční inteligence je zde i další, možná ještě převratnější publikace doktora Golemana. Když už víte, co emoční inteligence představuje, naučte se s ní i pracovat... (Založil/a: ssuva)

vladislaus
  12. 3. 2015, 15:35
Kniha mi místy připadala utopická. Nevím, jak to funguje v USA, ale u nás na Severní Moravě vybírají šéfové na podřízená místa trotly a tupce, kteří jim lezou do zadku, ale neshodí je z křesla. Lidi s vysokou emoční inteligencí jsou pro ně příliš nebezpeční. Stále u nás panuje nedůvěra ke kritice vedení a neznám firmu jako rodina, kde jsou k sobě všichni vstřícní a všichni táhnou za jeden provaz .
Prometheus.Nox
  29. 6. 2013, 20:45
Důstojné pokračování prvního dílu o emoční inteligenci. Kniha dostála svému názvu a uvádí koncept emoční inteligence do praxe a to hlavně praxe pracovní (s podtitulem "Jak odstartovat úspěšnou kariéru"). Koncept výkladu se nezměnil, styl je typicky "golemanovský", tedy popis jedné věci z mnoha úhlů pohledu se spoustou konkrétních příkladů ze života. Myslím si, že přečtení prvního více teoretického dílu je docela nutným předpokladem pro snadné pochopení věcí v díle tomto.

Na druhé straně bych řekl, že z posledních kapitol o emočně inteligentní organizaci jsem si toho moc neodnesl - přeci jen ne všichni jsou nebo chtějí být vedoucími pracovníky na vrcholových pozicích ve velkých firmách (pro něž mám dojem, že jsou tyto kapitoly napsány), kteří se zajímají o to, jak zvýšit emoční inteligenci u svých podřízených. Zároveň mi přijde výhradní orientace na pracovní prostředí v knize poněkud jednostranná (pominu-li počáteční témata o emočních dovednostech zaměřených na sebe sama, které jsou nutným předpokladem) - emoční inteligence má uplatnění i jinde a ne jen zaměstnáním je člověk "živ" :-) Nicméně vzhledem k podtitulu se dá říct, že to autor takto zamýšlel od začátku a tudíž se mu jeho záměr povedlo splnit. Celkově poučné a dobré čtení za 80 %.