Artemis Fowl a Atlantský komplex

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Albatros - 2011
ISBN: 978-80-00-02725-8

Albatros (2011) 978-80-00-02725-8 308

Geniální zločinec Artemis Fowl povolal na Island elitní skupinu skřítků, aby je seznámil se svým vynálezem, jak zachránit svět před globálním oteplováním, ale zdá se jiný, změnil se. Je hodný, slušný, je romantický...
Tato choroba se nazývá atlantský komplex a souvisí s poruchou osobnosti. Ovšem v této podobě neumí bojovat s nepřátelskými roboty, kteří zaútočili na podzemní město Atlantis.
Artemis, nebo Orion?
Dokáže kapitánka Krátká získat zpět skutečného Artemise, jak jej známe z předchozích příběhů? (Založil/a: Lauviah)

Anael
  31. 8. 2012, 16:30
Mně se tenhle díl líbil. Byl trošku jiný, než ty předchozí, ale pořád to byl Artemis Fowl. Ten nikdy nezklame :)
Bloodym
  2. 12. 2013, 19:35
Atlanský komplex nebyl špatný, ale na kvality prvních dílů nedosáhl. Prozatím je to poslední díl série a jestli jím zůstane, tak je to důstojné zakončení. Autor musí mít rád řecké mýty, když se hlavní hrdina jmenuje Artemis a jeho druhé já Orion.
djarda
  28. 11. 2012, 23:17
Autor se trochu posunul s Artemisem jinam, už neřeší neřešitelné záhady a podrazy, které zvládne vyřešit jen mladý nadějný člověk, ale poukazuje na to, že i brilantní mozci mohou mít problém, uzavíráním svých emocí a svého svědomí si mohou sami sobě škodit... Bylo to jinačí, ne tak poutavé jako první díl, ale za tu dobu jsme se i my posunuli jinama nahlížíme na tato díla jinak. Jen tak dál Colfere!
Anit
  3. 7. 2012, 18:08
Taky musím říct, že mě to moc nenadchlo... Chyběl tady ten typický "Artemisovský" konec. Žádné překvapení, žádné komplikace, žádný promyšlený plán.. Ale protože jsem přečetla všechny předchozí díly, nemohla jsem si tento nechat ujít.
Sophi
  11. 11. 2011, 12:02
Cca od poloviny neuvěřitelná sranda, chechtala jsem se na celé kolo a nikdo to nechápal... miluju Klusákovy a Slámovy hlášky.
maafiee
  24. 10. 2011, 20:46
naopak! já jsem s tímto dílem byla velmi spokojená. problém s dočtením jsem měla spíš u ztraceného ostrova...časový paradox to mírně vylepšil a s atlantským komplexem jsme už opět v zajetých kolejích :-)...artemis je pro mě relikt z dětství, na který nedám dopustit. Takže jsem ráda, že se tento poslední díl poved. jen houšť a větší kapky !
Matt.Rhecony
  10. 9. 2011, 19:22
Toto bol prvý diel Artemisa Fowla, ktorý sa mi nepáčil- dočítla som to iba zo sebadonútenia, keďže všetky doteraz som poctivo prečítal. Ten dej by sa dal zhrnúť do jednej kapitoly a aj tá by bola nudná- no neviem, dúfam, že buď toto bola posledná kniha, alebo ak vyjde ešte ďalšia nech bude o to lepšia- ench napraví meno clej série.