Ivana by si to nepřála

Ivana by si to nepřála

Alfa-Omega - 2010
ISBN: 978-80-7389-064-3

Alfa-Omega (2010) 978-80-7389-064-3 103

Dějem knihy provází čtenáře mladý detektiv Tomáš Lucas. Detektivní příběh ze současnosti začíná okamžikem, kdy je zavražděna jeho přítelkyně Ivana, dcera pana kapitána a Tomáš je pověřen odhalením důvodu smrti mladé herečky a své největší lásky. Vedle poutavého děje čtenář může pronikat i do života všech hlavních postav. Přitažlivý je i autorův jazyk a humor.

Z knihy: ...Mám sakra dovolenou, tak co se děje? Začala válka nebo co?“ „Tome přestaň, náčelník si myslí, že už jsi dost dlouho doma, čeká tě u sebe.“ „Čtyři dny není dlouho, dej mi pokoj“ „Pane, ta holka je mrtvá asi šest hodin, dělej!“ „Nesnáším když mi říkáš pane“ „Ano, pane.“ Dobře ví, co mě naštve. Šel jsem do lednice pro džus, ani jsem se nenamáhal nabídnout Jendovi , nabídl si sám. Moje kocovina odcházela a já jsem věděl, že je dovolená v tahu. „Jaká holka, co to meleš?“ „Ta, co ji před chvíli našli úplně mrtvou, řečeno tvými slovy. Podle tebe mohu dodat, ‚bez života‘.“ „Stejně plácáš nesmysly, bolí mě hlava, co vlastně po mě chceš ?“ „Zvedni svoje pozadí a vystartuj směr pan kapitán Podhola, který před hodinou zrušil tvoji dovolenou.“„No, to je perfektní, naposled jsem měl dovolenou ..., kdy jsem vlastně měl dovolenou?“

Autor se, bohužel, vydání své prvotiny nedožil. (Založil/a: Dalin)

Dalibor Szydlowski Dalibor Szydlowski
*04.06.1967 - †04.09.2010

Dalin
  24. 5. 2011, 19:10
Z recenzí a autorských posudků:
"...Během příběhu, který se v knize odehrává, ukazuje autor, že se smutkem se dá bojovat a že často nejlepším lékem je smích. Při čtení, kdy mi bylo smtno nad osudy hlavních hrdinů, jsem se musel i usmívat nad postupem detektiva Lukase, který často místo dlouhého přešlapování a vyzvídání udeří na podezřelého rázně a s vtipem, takže se doví často i věci, které vůbec vědět nechtěl, ale hlavně dřív, než jiní detektivové..." - Dalibor Kubáň, 2007

"Myslím si, že tato kniha má všechno co má správná detektivka mít. Čtenáře zaujme, upoutá a celkem slušně se v ní udržuje napětí až do konce. Děj není rozvleklý, má spád, a proto se kniha dobře čte. Věřím, že si ji s radostí přečte každý, kdo má rád detektivní příběhy, a zaujme ho tak, jako zaujala mě. Vřele ji doporučuji." - Emilie Volejníková, 2009