Petr má medvěda nebo co

Petr má medvěda nebo co Originální název: Petr má medvěda nebo co
Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Meander - 2015
ISBN: 978-80-87596-79-1

Meander (2015) 978-80-87596-79-1 60
Meander (2008) 978-80-86283-63-0 60

Mravoličný příběh pro děti o tom, jak měnit svět k obrazu svému, což není vůbec nic nemožného i proti mínění starší generace – důležité je za všech okolností si trvat na svém. První knížka pro děti od arciknížete české literatury, Ludvíka Vaculíka, toho morousovitého svědomí národa (jak o něm říká Václav Havel), který se týden co týden ve svých fejetonech v Lidovkách neúnavně snaží vychovávat národ a jehož díla tvoří stěžejní pilíře moderní české literatury. (Založil/a: Tanmut)

teite
  8. 5. 2014, 18:03
Má-li toto být kniha pro děti, pak by mě zajímalo, jak vypadá takové dítě, jemuž se bude líbit. Těšila jsem se na příběh, líbí se mi vkusné ilustrace, některé části jsou pěkné, ale když jsem došla na konec, kde chybí jakákoli pointa, hledali jsme se synem, zda nám snad nechybí nějaká stránka, a zmateně na sebe hleděli... Nechyběla. Zařazuji do kategorie "hodnotná, umělecky ceněná díla pro děti, která však jsou určena dospělým".