Vražda žádá metodu

Vražda žádá metodu Originální název: Whose Body?

Nakladatelství Lidové noviny - 1998
ISBN: 80-7106-318-5

Nakladatelství Lidové noviny (1998) 80-7106-318-5 183

Vražda žádá metodu je vůbec první detektivka D. L. Sayers, úspěšné konkurentky slavné Agathy Christie. Děj je umístěn do Anglie roku 1928, deset let od konce 1. světové války. V originále se tato kniha jmenuje Whose Body?, což bychom přeložili jako Čí je to mrtvola?. Tento název také nejlépe vystihuje hlavní zápletku příběhu. Nevýznamný architekt a spořádaný občan pan Thipps byl nemálo šokován, když jednoho rána našel ve své koupelně mrtvolu neznámého muže. Mrtvý ležel ve vaně a neměl na sobě dočista nic, nepočítáme-li ovšem staromódní zlatý cvikr, který mu seděl na nose. Pátrání se ujal amatérský detektiv lord Peter D. B. Wimsey podporován svým přítelem Parkerem, inspektorem Scotland Yardu, který se o pár let později stal i jeho švagrem.

Kniha vyšla i pod názvem:
Mŕtvola vo vani (Založil/a: ssuva)

jehlaspichlas
  13. 12. 2014, 0:28
Dorothy Sayers mě opravdu nezklamala. Rychle čtivé. Nápad dobrý. No, co ještě na to dodat? Je to něco na pomezí klasické detektivky s prvky thrileru, ale to už bych napověděl moc... Opravdu vynikající krimi.