Hoši z Brazílie

Poprvé vydáno celosvětově: 1976

Mustang - 1994
ISBN: 80-85831-41-4

Mustang (1994) 80-85831-41-4 206

Napínavý román o rozsáhlé vražedné akci německých nacistů, kteří přežili v Jižní Americe, se odehrává v 70.letech. Cílem akce je smrt 94 stárnoucích nevýznamných státních úředníků v různých zemích světa, které spojuje jediné: připomínají smutně proslulého doktora Mengeleho a adoptovali jeho modrookého syna, který je jeho genetickou kopií... (Založil/a: Planturel)

Venceslao90
  6. 12. 2012, 19:44
Nechci se opakovat, ale Levin opět dokázal, že jeho příběhy nemají chybu. Původně jsem si myslel, že se mi knížka čerpající motivy z nacismu líbit nebude, ale naprosto mě to chytlo a byl jsem opravdu velice zvědavý jak to celé skončí.
Weetr
  18. 11. 2012, 19:49
Ostatní knížky Levina jsou dopředu předvídatelné a čtenář si sám odvodí, jak která dopadne. Ovšem tahle ne. To byla pro mě výjimka a podle mě nejpovedenější knížka, kterou kdy napsal. Nenudíte se, jen zíráte, jakou mašinérii před vás spisovatel postavil. Skvěle propracované, vymyšlené do nejlepších detailů. Přelom knihy, kdy se na vše přijde, vás zaručeně dostane :) Doporučuji přečíst.
Neli.studentka
  25. 4. 2013, 10:50
Ira Levin patří mezi mé nejoblíbenější autory. Rosemary má děťátko považuji za přímo kultovní knihu a i ostatní jsem nedokázala odložit, ale u této knihy jsem se nemohla dobrat konce. Nebavila mě.
Kulekunka
  1. 8. 2012, 0:22
Někdy až moc uvěřitelný fiktivní příběh o skutečných osobnostech. Psychohoror nejhrubšího zrna, ale rozhodně velice povedená Levinova záležitost. Zajímavé je především obsazení a stvůrnost příběhu, který s těmito charaktery vytvořil.
DerMahr
  15. 4. 2011, 9:26
Fantasy dílo o skutečných postavách 3. Říše. A výborné! Logické, promyšlené a hlavně, psané napínavě. A závěr byl opravdu třešničkou na dortu 94 státních zaměstnanců.
Kitamita
  29. 8. 2013, 21:43
Hoši z Brazílie jsou mou nejoblíbenější knihou od Levina. Příběh je tak šílený až mě občas napadlo, a co kdyby se to stalo nebo spíš, co když se to stalo. Vím, že kdo četl, tak je mu jasné, že to je fikce, ale kdo ví jak "chytrý" Mengele byl. Nebudu se tu pitvat v tom co by kdyby, každopádně kniha rozhodně stojí za přečtení :-)) a filmová adaptace z roku 1978 se vcelku knižní předlohy držela a myslím, že se zdařilo slušně tuto knihu zfilmovat.
Sweed
  18. 3. 2011, 9:57
Perfektní kniha, promyšlená do detailů, nutí člověka přemýšlet o tom, co kdyby to jen byla pravda...Levin trochu odbočil od svých hororových děl, ale rozhodně to nebylo na škodu.