Velký třesk

Argo - 2007
ISBN: 978-80-86569-62-8

Argo (2007) 978-80-86569-62-8 410
Dokořán (2007)

Albert Einstein kdysi řekl: "Nejnepochopitelnější na vesmíru je to, že se dá pochopit." A spolu s ním Simon Singh věří, že na porozumění fyzikální podstatě vesmíru nemusí být člověk génius jako byl Einstein. Že jí může rozumět každý. Jeho kniha nevysvětluje jen základy teorie Velkého třesku, ale dozvíme se hodně i o tom, proč jí současní kosmologové věří. A navíc si vyslechneme mnoho barvitých příběhů o vzniku, vývoji a dozrávání této teorie a jejích tvůrců i odpůrců. Kniha hýří kosmickými idejemi i historickými ohlédnutími, ale navíc je i neobyčejně zábavná. (Založil/a: thurisa)

Myrddin33
  7. 1. 2013, 17:57
Kniha je velmi skvěle napsaná, čte se s ohromnou lehkostí. Pro člověka zajímající se o astronomii je oddychovkou, ale určitě je tam spousta informací, které nejsou tak známé. V návalu těžké četby, kterou čtu, byla tato kniha ladnou lilií. Určitě mohu jen doporučit :)
Hledající
  20. 8. 2011, 15:46
Čtivě psaná kniha o historii poznávání Zěmě, jejího bližšího i vzdáleného vesmíru, a to vše směřující ke snaze o pochopení, kde se vše vzalo, kdy to mělo počátek - tedy k Velkému třesku. Překvapovalo mě, jak už kdysi dávno i s malým množstvím empirických znalostí a jasných důkazů dokázali lidé vytvářet teorie, které podpořené nálezy díky současné technice a stavu poznání platí i dnes. Pro mě jako "astronomií neorané pole" jednoznačně užitečná kniha s pochvalným kvitováním, že i velcí vědátoři mají smysl pro humor.
thurisa
  27. 5. 2011, 0:09
Pro ty, kdo chtějí poznat nesnadnou cestu vědců, kteří se snažili pochopit a popsat vesmír včetně jeho počátku od starořeckých filozofů po současnost.