Matrix - Božský zdroj

Matrix - Božský zdroj

Podtitul: most mezi časem, prostorem, zázraky a vírou

Originální název: Divine Matrix

Metafora - 2009
ISBN: 978-80-7359-153-3

Metafora (2009) 978-80-7359-153-3 253

Průkopník kvantové teorie, Max Planck, kdysi šokoval celý svět tvrzením, že existuje jakýsi zdroj, v němž se rodí úplně vše, co tvoří náš svět.
Autor této knihy pátral více než dvacet let po prastarých znalostech a nacházel tajemství onoho Božského zdroje zašifrované v posvátných spisech z odlehlých egyptských, peruánských či tibetských klášterů a v zapomenutých textech. A co je nejpřekvapivější - současná věda jejich odkaz potvrzuje!

Kniha, kterou máte před sebou, boří mnohé zavedené názory. Seznámí nás s dvaceti klíči vědomého tvoření, s jejichž pomocí lze proměnit zázraky imaginace v životní realitu. Srozumitelně podanými vědeckými poznatky a vylíčením skutečných lidských příběhů nás dovede k přesvědčení, že to jediné, co nás omezuje, je jen a jen naše mysl.
Staňme se tedy vědci ve své soukromé laboratoři a stvořiteli svého vlastního vzrušujícího světa. (Založil/a: ssuva)

Sedmikráska
  13. 12. 2012, 20:14
Kniha rozvíjí zajímavé teorie týkající se způsobu vnímání a utváření našeho světa. Poznatky získané při pokusech kvantové fyziky se snaží promítnout do fungování makrosvěta, což je možná dost problematické. Informace o některých pokusech s DNA a fotony jsou podle mě přínosné, avšak často dost kusé. Celá teorie je na nich přitom postavena, proto by si určitě zasloužily více místa i pozornosti. Naopak tzv. dvacet klíčů vědomého tvoření mě ničím nezaujalo a dle mého názoru nemůžou nahradit jakoukoliv meditační praxi, kterou autor sice okrajově zmiňuje, ale nerozeznal její důležitost a asi proto se ji snaží nahradit poučkami, což v praxi nemůže fungovat. Taktéž pokusy o psychologické návody v poslední části knihy působí poněkud rozpačitě. Nicméně za teorii o současné existenci současnosti, budoucnosti a minulosti a z toho plynoucí možnosti měnit zpětně i hodně vzdálenou minulost dávám čtyři hvězdičky.