Úklady a láska

Úklady a láska Originální název: Kabale und Liebe

Artur - 2011
ISBN: 978-80-87128-63-3

Artur (2011) 978-80-87128-63-3 131

Tragédie zničené lásky měšťanské dívky Luisy a šlechtice Ferdinanda od slavného německého klasika Friedricha Schillera. (Založil/a: Vera Silent)

rt12
  4. 2. 2015, 15:49
Obsahuje spoiler spoiler Příběh dívky Luisy z chudé rodiny měšťanského muzikanta a Ferdinanda, syna z nejvyšších kruhů, lze pokládat za obdobu nešťastné lásky Romea a Julie. Místo rozporu mezi Monteky a Kapulety je zde kastovní předsudek , který stojí mezi oběma milenci. Jejich čistá láska je zde zneužita podlou intrikou, se kterou si mladí romantičtí představitelé neumí poradit. Kniha mě však nedokázala plně zaujmout, scházela mi dramatičnost a alespoň trochu nějaké překvapení.
Seňorita Eskimo
  27. 5. 2016, 20:26
Já vím, že to k tehdejší době patří, ale to věčné oooch a aaach, čest, hanba, zbožnost a rádoby ušlechtilé vraždy a sebvraždy mi nikdy neseděly. Všichni jsou nešťastní, ale aspoň jsou čistí před bohem. Já to chápu. Ale je mi jich z pohledu moderního čtenáře vždycky tak nějak líto.
Vera Silent
  27. 5. 2011, 20:13
Schillerova tragedie má barvitě vystihnuté postavy a ryhlý neustále se měnící spád. Někdy dokonce překvapí i dobře míněným a vtipným dialogem.