Svatební cesta s Dominikou

Svatební cesta s Dominikou Originální název: Svatební cesta s Dominikou

Novinář - 1976

Novinář (1976)

Autor se formou cestopisné novinářské reportáže pokusil o svěží novelu složenou ze série humorně laděných epizod. Na svých toulkách po Evropě se snaží novomanželé popisovat všední život, lidské starosti a radosti. (Založil/a: milda01)

Jiří Jánoška Jiří Jánoška

jatox
  25. 3. 2016, 12:18
Začalo to celkem slibně, situační humor, rychlej spád, a tak vůbec, docela sranda. Kniha ale hodně výrazně ztrácí na tempu, zábavnosti i zajímavosti vyprávění. Tak od tří čtvrtin mě to už ani nebavilo. Možná dýl. A dál se mi taky úplně nelíbily ty socialistický agitačky, resp. mě pobavily, ale tak jako šibeničně. (Vždyť se podívejte na tu "demokratickou" Francii, má svejch problémů dost, samá sociální patologie - prostitutky, chudý, bezdomovci...) Jako jasně, dalo se to čekat, hlavně asi u knihy, která je v podstatě cestopisným vyprávěním. Autor vám nejdřív líčí kouzelnou noční atmosféru Montmarteru, ale vzápětí vás musí zchladit, že stejnak zlatá česká socialistická omezená kotlina je nejlepší a nemá cenu kamkoliv jezdit:D A opovažte se inspirovat u NDR, která zrovna demonstruje za demokracii. Jsou to totiž neonacisti! Jako vim, že se to soudruhům muselo líbit, ale tohle mi přišlo docela zbytečně moc, jako by tomu autor fakt věřil...?