Slečna ze Scudéry

Slečna ze Scudéry Originální název: Das Fräulein von Scuderi

V Paříži řádí sériový vrah, který zabíjí mladé pány kupující pro své milenky šperky. Slečnu ze Scudery se v noci pokusí navštívit záhadný muž a zanechá v domě krabičku se šperkem uvnitř, a tak se slečna dostává do nebezpečí. Náhodou se jí ovšem podaří vypátrat zlatníka Cardillaca, který pro ni šperk zhotovil. Ten je ale druhý den zabit a z vraždy je obviněn jeho mladý učeň Olivier Brusson. Jeho milenka Madelon požádá slečnu ze Scudery o pomoc a ta se pomalu dostává na stopu seriového vraha... (Založil/a: Vera Silent)

Vera Silent
  28. 5. 2011, 13:00
Pěkné dílko zapadající do období romantiky. Zápletka je chytře vymyšlená a překvapivá a novela určitě má potenciál na jedno odpoledne pobavit zejména detektivky milující čtenáře.
jjitka
  11. 2. 2013, 23:26
Nejsem zrovna člověkem, který je z podobných děl obzvlášť nadšený. Ale Slečna ze Scudéry i ostatní německá romantická díla mě naprosto nadchla.