Byla jsem madam Mao

Originální název: Becoming Madame Mao

Euromedia Group - 2004
ISBN: 80-249-0412-8

Euromedia Group (2004) 80-249-0412-8 384

Žádná žena v dějinách moderní Číny nezažila takový vzestup a tak prudký pád jako Ťiang Čching, manželka předsedy Maa, který vystoupala až na vrchol moci, ale závěr svého života strávila ve vězení. Anchee Minová se ve svém životopisném románu snaží dát "démonu s bílými kostmi", což byla přezdívka, kterou si tato obávaná a nenáviděná postava čínských dějin vysloužila během své hrůzovlády, lidskou tvář. Autorka, fascinovaná touto na první pohled hluboce nesympatickou historickou osobností, poskládala z faktů, která jsou o madam Mao známá, strhující příběh o vášni, ctižádosti, krutosti, soupeření a boji o přežití, příběh ženy zrazené osudem i vlastními činy. (Založil/a: Galeana)

#čína
Anchee Min Anchee Min
*14.01.1957

Ariko
  4. 9. 2014, 16:21
Čtivo na diplomovou práci. Není to sice zcela věrná biografie, která by se dala uvést jako plnohodnotný zdroj, ale alespoň vám navodí atmosféru.
Ducii
  18. 8. 2013, 20:01
Rozhodně mnoho zajímavých informací, ale nemám ráda podobný styl psaní obzvláště, když o dané osobě člověk vůbec nic neví, tak se pak nemá šanci moc chytat v ději. Kdyby to byla klasická biografie doplněná o historická fakta a okolnosti, bylo by to lepší počtení.