Milostný život

Originální název: Chajej ahava

Eroika - 2003
ISBN: 80-86337-35-9

Eroika (2003) 80-86337-35-9 280

Současná izraelská spisovatelka nám odkrývá obraz mladé ženy, která od prvního okamžiku setkání se starým a dávným přítelem svého otce propadá vášnivé lásce. A její vášeň nejen zcela vykolejí všechny její zaběhnuté stereotypy – Ja´ara, která je i vypravěčkou příběhu Milostný život, propadá erotické síle tohoto nového vztahu a její bezhlavé a naprosté oddání se tyranskému egocentrikovi ji přivádí až k pokořujícímu zřeknutí se všeho, co dosud její život utvářelo: vlastního manželství, vlastní kariéry, představě o věrnosti i o obecných životních normách. Román Zeruy Shalevové, který byl přeložen do většiny evropských jazyků a získal nejvyšší cenu izraelských nakladatelů, je fascinujícím portrétem současné mladé ženy, která vsadí vše na náhle milostného vzplanutí a poblouznění, aby teprve tímto riskantním prožitkem nalezla vlastní sebevědomí. (Založil/a: Helisek)

Cruja Šalev Cruja Šalev
*??.??.1959