Císařovna Orchidej

Originální název: Empress Orchid

Euromedia Group - 2005
ISBN: 80-249-0487-X

Euromedia Group (2005) 80-249-0487-X 461

Rok 1852: čínská říše prochází nezadržitelným úpadkem, obchod s opiem podrývá moc dynastie. Tehdy je 17letá Orchidej vybrána za konkubínu Syna nebes, aby se z ní stala žena, která se pod jménem Cch´-si nebo také Jehonala zapíše do dějin... Život v Zakázaném městě, bludišti paláců a zahrad obehnaném vysokou zdí, je plný erotického napětí a řídí se přísnými rituály; potají se tam však šeptá o vraždách a přízracích. Každá z tisíců konkubín touží porodit císařovi syna a stát se císařovnou. Orchidej se vyškolí v umění potěšit muže a podaří se jí dostat do císařova lože. Ačkoli si získá jeho lásku a přivede na svět syna, její postavení u dvora je nejisté; Orchidej musí bojovat, aby směla své dítě vychovávat. Netuší, že po smrti císaře se říše otřese v základech a ona se stane poslední čínskou císařovnou. (Založil/a: Galeana)

Anchee Min Anchee Min
*14.01.1957

KuroHaru
  21. 6. 2012, 22:24
Tato kniha se mi velmi líbila. Jednak proto, že jsem fanynkou asijských reálií, ale také z toho důvodu, že byla velmi čtivě a poutavě napsaná. Také se vyznačuje velkou historickou věrohodností, a proto jsem si rozšířila vědomosti týkající se čínské historie a čínských zvyklostí.