Večery na slamníku

Originální název: Večery na slamníku

Československý spisovatel - 1982
ISBN: 22-047-82

Československý spisovatel (1982) 22-047-82 392

S humorem až nadsázkou, místy s lehkým smutkem vypráví John o myšlení, náladách,touhách i zármutku českých vojáků v zákopech, lazaretech i zázemí.Tragika a nesmyslnost 1. světové války, vyznívající z podtextu jednotlivých povídek, zařazuje knihu mezi stěžejní díla líčící osud českých lidí té doby. (Založil/a: Antonín)

PeťkaW.
  3. 4. 2013, 15:19
Pro mě jsou Večery na slamníku rozhodně poutavější a čtivější, než knihy o Švějkovi od dalšího legionáře Haška. Je mnohem rozmanitější, podává pohled na válku z vícero úhlů, což je mnohem zajímavější, než jeden Švejkův. John si navíc úžasně hraje s jazykem a zvukovou stránkou řeči a výborně tak oživuje a ozvláštňuje děj...
Eula
  14. 10. 2013, 1:28
Brilantní hra s jazykem, cit pro dramatično, super je, že nejsou psané na jedno brdo, ale autor použil vícero způsobů vyprávění (ich-formna, er-forma, dopis, deník, vzpomínka...) některé povídky mne rozesmály, jiné zdeptaly, z některých jsem si sedla na zadek, ale všechny mne donutily přemýšlet. Myslím, že John je velmi opomíjen a je to velká škoda!
študent
  4. 8. 2011, 15:28
Zajímavá kniha, psaná vážnějším stylem, než Švejk, vypovídající o době z trochu jiného úhlu. Je to kniha poněkud opomíjená, ale není špatná. Ovšem taky nic moc, co by navždy utkvělo v paměti.