Desátá múza Sapfo

Poprvé vydáno celosvětově: 2003

Lika klub - 2007
ISBN: 978-80-86069-43-2

Lika klub (2007) 978-80-86069-43-2 349

Strhující dobrodružný milostný román nás přenáší do doby vzdálené více než 2 600 let, kdy se na řeckém ostrově Lesbos narodila Sapfo, do dnešních dnů známá jako autorka erotické poezie.
Na počátku tohoto příběhu se básnířka stala předmětem sázky mezi bohy: zatímco Zeus prohlašuje, že Sapfo své nadání promarní, jakmile se zamiluje do smrtelného muže, Afrodita je přesvědčená, že Sapfo je hodna toho, aby byla navždy uctívána jako největší básnířka.
Výjimečná Sapfo během svého putování tehdy známým světem prožívá intenzivní milostné vztahy s muži i ženami. Fikce, mystika, historická fakta, básně a touha se splétají do působivého díla o fascinující ženě, která - ač se stýkala s tyrany, faraony, umělci, Amazonkami, kněžkami i Kentaury - nikdy nepřestala hledat a oslavovat opravdovou lásku. (Založil/a: Anko)

raisen
  13. 2. 2012, 22:20
Tak mě tato kniha mile překvapila. Propojení s antickou mytologií mi nikterak nevadilo, naopak potěšilo. Příjemné počtení.