Nikde v Africe

Nikde v Africe Originální název: Nirgendwo in Afrika

Alpress - 1995
ISBN: 80-7218-837-2

Alpress (1995) 80-7218-837-2 368

Píše se rok 1938, užuž se schyluje ke druhé světové válce a malá židovská dívka Regina Redlichová se ocitá ve zcela neznámém prostředí: po nuceném kvapném odchodu z Německa doslova na poslední chvíli připlouvá s rodiči do východní Afriky. Tam v Keni bude rodina společně žít, tam má mít svou vlast. Walter Redlich, profesí právník, zde pracuje jako správce farmy. Jeho žena Jettel si v Africe zvyká obtížně, zato dříve stydlivá dcera Regina je nadšená. Učí se místnímu jazyku zajímá se o zdejší zvyklosti, nachází dobrého přítele v jejich kuchařovi Owuorovi. Regina si brzy zamiluje kouzlo horkého kontinentu s jeho vůněmi a barvami, zvířaty i lidmi a získá přátelství, na jaká nelze zapomenout. Ani tehdy, když se otec rozhodne, že se do původní vlast zase vrátí….. (Založil/a: pravablondska)

Keatin
  30. 5. 2012, 20:57
Kniha, která mne svou anotací zaujala. Zpočátku se mi také četla dle mých očekáváním skvěle, ovšem někdy mne kolébalo rozvláčné popisování africké krajiny. Příběh, založený na skutečném prožitku autorky, se mi líbil, z písmen jsem cítila to, jak dívenka propadla kouzlu Afriky, coby zemi svého dětství. Němka srdcem v Africe. I já jsem zatoužila mít Rummlera a Owuora.

Otec: "Odpusť mi, Regino. Tohle jsem nechtěl. Jsi ještě tak mladá Ve tvém věku jsem bolest zažil jedině tenkrát, když jsem spadl z koně."

Dcera: "No, a kde bychom tady vzali koně." :)