Příběhy objevitelů a dobyvatelů

Příběhy objevitelů a dobyvatelů Originální název: Příběhy objevitelů a dobyvatelů

Daranus - 2007
ISBN: 978-80-86983-23-3

Daranus (2007) 978-80-86983-23-3 304

Kniha je určena čtenářům, kteří si kladou otázku: Jaké to asi bylo v dobách, kdy mořeplavci, cestovatelé a dobyvatelé pluli či putovali za obzor, kde je čekalo neznámo? I když se knížka snaží zachytit historii odkrývání tajemství naší planety co nejšíře a nejpřesněji, není slovníkem významných objevitelů či odbornou dějepisnou příručkou. Je to spíš poklona houževnatým lidem - a pokus o pardon leckdy bezohledným dobyvatelům -, bez nichž by mapa světa byla na mnoha místech bílá. Ve třiceti příbězích se vypráví o statečných mužích, kteří si z objevitelských cest a soubojů přivezli pomyslnou palmu vítězství.
Text této knihy je obohacen mapami, bohatou obrazovou dokumentací a také velmi zajímavým grafickým zpracováním. (Založil/a: Helisek)

vladislaus
  17. 10. 2011, 9:43
Velice čtivá kniha. V poslední době se vyrojilo spousty knih o historii, které jsou psány poutavou formou, a tato patří k nejlepším. Opravdu pro všechny čtenářské věkové kategorie.