Potkani a Vlci

Potkani a Vlci

Jota

Jota

Patnáctiletý Henryk se považuje za pravého Poláka. Všemi prostředky brání "čistotu" polské krve. Jeho vzorem je Adolf Hitler a jeho názory uplatňuje v praxi. Choval by se ale stejně, kdyby zažil peklo koncentračního tábora? Po pouliční bitce Henryk v bezvědomí prožívá příběh osvětimských vězňů i jejich trýznitelů. Román poukazuje na nebezpečnost myšlenek, které vedly k holocaustu. (Založil/a: Mizi)

snedy
  11. 11. 2014, 22:47
Škoda, že není kniha delší, po návratu do současnosti až příliš rychle končí, aniž by přinesla nějaký smysluplný závěr. Jednotlivé příběhy z koncentračního tábora jsou velmi dobře napsané a čtivé, Potkani a Vlci jsou jednou z mála knih o tomhle tématu, které mě opravdu zaujaly. O to víc potom zamrzí useknutý závěr.
cenevrec
  29. 11. 2014, 22:24
Přečetla jsem už hodně o 2.svět.válce, holokaustu a koncentračních táborech, ale nikdy mě žádná kniha nezasáhla jako tahle. Plně se ztotožňuji s názorem na obálce, že by měla být zařazena do povinné četby. Skvěle napsané, sugestivní... Konec mi tam nechyběl, myslím, že řečeno (napsáno) bylo vše.
joeblack
  13. 3. 2016, 12:31
Docela dobré počtení. Románu neprospívá málo vykreslené postavy a navíc děj až moc přeskakuje. Ale já byl nakonec docela spokojený, hrůzy v tomto románu byly ale vykreslené mistrovsky a vtáhli čtenáře do děje. Dávám 60%.
frajer
  22. 7. 2015, 12:36
Z počátku jsem byl skeptický, mísení dob a témat nemám rád, ale pan Gortat asi věděl co dělá. Originalita jen čiší a téma je geniálně napsané. Autor toho o holocaustu evidentně věděl hodně. Závěr byl dle mého dobře vypovídající, ale po pravdě by mi nejspíš rozsáhlejší vysvětlení Heinrichova probuzení z komatu asi nevadilo.
Zipper
  26. 3. 2013, 23:21
Obsah na přebalu není úplně přesný, působí tak, že je kniha v podstatě ze současnosti a současném problému nacismu, ale kniha je krom cca 30 stran zasazena příběhem do Osvětimi. Nevím, ale asi jsem konkrétní souvislost se soudobým Henrikem nepochopila... což mi jako jediné na této knize vadí. Jinak je kniha čtivá a čtenář se potkává s odvahou, která v jiných knihách s tématikou holocaustu až tak nepotkává.