Fotograf

Poprvé vydáno celosvětově: 1967

Mladá fronta - 1982
ISBN: 23-060-82

Mladá fronta (1982) 23-060-82 125

Komorní příběh o populárním fotoreportérovi, lovci senzačních snímků z převratů, povstání a válek (Kambodža, Alžír), který přijde při svém povolání o nohu a je nucen dělat banální fotografe začínajících hereček. Psychick na dne, ale nesmířen s rolí outsidera, neustále pátrá po příležitosti, která by ho znovu proslavila. Náhoda mu přeje. Dostane se na stopu atentátu a posedlý myšlenkou na nejsenzačnější snímky a poslední šanci svého života, stává se sám aktérem v připravovaném spiknutí.
Kromě oddychové role, kterou vytváří kriminální zápletka, udržující čtenáře v napětí, splňuje Boullova kniha do jisté míry i roli společenskou. Představuje nám svět mladého a rozšířeného uměleckého oboru i s jeho spletitým, drsným zákulisím.

náklad 94.000 výtisků (Založil/a: Fefin Lišák)

dollyk
  26. 11. 2016, 18:10
Mé první setkání s literaturou pro dospělé v 13 nebo 14 letech. Z toho, čeho je člověk schopný pro dosažení svého cíle jsem tehdy s..l magy v kostkách. Dnes bych si knihu přečetl se zájmem, ale asi bych z ní tolik odvázaný nebyl. Ještě štěstí, že jsem ji objevil tak záhy.