Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Flashback

77%
4 26
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Flashback
Autor:
Originální název: Flashback
Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Nejnovější vydání:
Plejáda - 2011
ISBN: 978-80-87374-89-4
Počet stránek: 496
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 3x v oblíbených
v přečtených 41x v přečtených
v knihovně 32x v knihovně
k přečtení 15x k přečtení
právě čte 3x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Plejáda (2011) 978-80-87374-89-4 496

Spojené státy roku 2036 už ani zdaleka nejsou takovou velmocí jako dřív. Zmítá jimi ekonomická i politická nestabilita, násilí a terorismus. Všudypřítomný rozklad ještě navíc urychluje fakt, že většina obyvatel je závislá na vysoce návykové droze zvané Flashback. Ta svým uživatelům umožňuje znovu si prožít nejradostnější a nejlepší zážitky. I bývalý policista Nick Bottom tráví ve flashbackovém opojení takřka veškerý svůj čas. Chce si takto připomenout chvíle strávené s milovanou manželkou, která zahynula při autonehodě. Jednoho dne dostane Nick i přes svůj zbídačený stav nabídku spolupráce, a to přímo od mocného japonského magnáta Nakamury, jehož syn byl před šesti lety brutálně zavražděn. Ani během tak dlouhé doby se nepodařilo zjistit, kdo za tímto ohavným zločinem stojí. A právě Nick se o to nyní má pokusit znovu – vždyť právě on tenkrát vedl vyšetřování a má mnoho cenných vzpomínek, které by mohly vést k odhalení pravdy, zvlášť když se k nim vrátí pod vlivem Flashbacku. Během nebezpečného pátrání postupně vyvstávají na povrch velmi znepokojivé skutečnosti. Navíc se Nick dozví, že do celé záležitosti byla nějak zapletena i jeho vlastní žena… (Založil/a: malc8k)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

snedy
100% 100% 100% 100% 100%
  11. 7. 2013, 21:48
Neskutečně napínavá hi-tech detektivka s propracovaným distopickým obrazem naší civilizace. S některými politickými názory Dana Simmonse (a Flashback je v podstatě hlavně o jeho názorech na současný svět) sice nesouhlasím, ale s mnoha dalšími ano. I proto při rozhodování mezi 4 a 5 hvězdičkami nakonec volím plný počet. Ale už jen to, že jsem poprvé nedal bez rozmyslu plný počet, je u Simmonse novinka.
Cubeice
80% 80% 80% 80% 80%
  16. 4. 2015, 22:15
Dlouho jsem váhal mezi 3 a 4 *, místy mi to přijde zdlouhavé a nudné, ale nakonec se mi zalíbil ten "podprahový přesah" - vize nedaleké budoucnosti a nutno dodat, že tyhle pasáže mě bavily více než detektivní část příběhu. Vlastně mi z popisu politického uspořádání toho světa celkem mrazilo, zdá se mi totiž v jistém smyslu poměrně aktuální a pevně doufám, že je to jen náhoda a tahle vlastně celkem reálná vize se přece jen nenaplní...