Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Teorie sraček

70%
4 12
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Teorie sraček
Autor:
Originální název: Paskateoria

Nejnovější vydání:
Havran - 2006
ISBN: 80-86515
Počet stránek: 123
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 20x v přečtených
v knihovně 2x v knihovně
k přečtení 0x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Havran (2006) 80-86515 123

Teorie sraček je brilantní novela finského spisovatele Arta Salminena - název na první pohled snad příliš odvážný, nikoli však zavádějící. Je totiž naprosto přesný. Teorie sraček je společenská kritika bez skrupulí, která nepostrádá černý humor, prvky grotesky, vtipné komentáře a mistrně odposlouchané dialogy. Prostředí: bulvární tisk, který bere všechno, co je možné prodat, aniž by někoho zajímalo, jaká je skutečnost a co bude případně následovat. Tisk, který je přeplněný nešťastnými příběhy stejně jako sladkobolnými melodramaty. Oboje však vytváří tatáž mašinerie, která si nečiní iluze o lidské dobrotě či lepším světě. A tak není žádné velké překvapení, že obzvlášť nemilosrdné projevy jalového světa mediální publicity nalezneme také na stránkách jednoho finského nejmenovaného plátku, kde pracuje jako redaktor Suurnäkki, hlavní hrdina, cynik, který se pokouší vzepřít. A právě tato snaha ho vrhá do široce rozevřené náruče jakési teorie špíny, poskládané ze všech možných společenských odpadků bulvárem počínaje a podsvětím konče. (Založil/a: Mikka_M)

(více)  

Štítky

#novela  #kritika 
více  
Arto Salminen Arto Salminen
*1959 - †2005


KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

vranak
20% 20% 20% 20% 20%
  10. 11. 2013, 11:11
Slovo teorie v názvu je pro tuhle knihu trochu příliš nóbl, předpokládá určité zamyšlení nebo analýzu, podobně jako ostatní uživatelé jsem očekávala nějakou lehčí společenskou kritiku. Pobavilo mě snad jen focení slávychtivé hvězdičky pro bulvární časopis ("Jakou máte barvu bradavek? Tak to bude stačit průhledné tričko.")... Naopak druhé slovo v názvu docela sedí. Dávám 20-30%, protože vím, že jsou i mnohem horší knihy.
Lulala
40% 40% 40% 40% 40%
  28. 11. 2011, 17:45
Čekal jsem podle anotace a přebalu nějakou lehčí společenskou kritiku, těšil se na cynismus a pár sprostých slov a nakonec z toho zbylo jenom hodně sprostých slov a nic víc. Celá knížka je samoúčelně vulgární a rádobyvpohodě. Mohlo by to být aspoň vtipný, když už tam nejsou moudra, ale ono není. Nijak to na mě nezapůsobilo, ale aspoň to není dlouhý a dá se to zvládnout za odpoledne. Co se mi líbilo, byla ukázka všeobecný ztráty smyslu a vláda povrchnosti, na kterou si autor svým specifickým způsobem stěžuje, ale děje se tak asi na 1/10 celý knihy, zbytek jsou vulgarity. Jako by to právě ta vulgárnost měla prodat - tím se pro mě knížka zařadila do stejných sra.ek
katt
  25. 9. 2011, 15:27
Název je hlavním lákadlem proč si knihu přečíst. Děj a myšlenka nějak neohromí. Není to tak dávno co jsem ji četla a jediná scéna, kterou si vybavím je banda ožralých chlapů hrajících karty. Nebo je to scéna z jiné knihy?
Teeereeez
  7. 6. 2011, 16:35
Kniha, kde je pár zajímavých myšlenek... Zpracování taky není špatné... Ale přestože je to teprve dva měsíce, co jsem ji dočetla, téměř nejsem schopná si vybavit děj... Hlubší dojem tahle kniha prostě nezanechala...