Jehlový podpatek

Originální název: Spiked heel

BB art - 2008
ISBN: 978-80-7381-257-7

BB art (2008) 978-80-7381-257-7 327

Krásný, ale nesmírně panovačný, bezohledný a mocichtivý Jefferson McQuade přichází do firmy na výrobu luxusní obuvi Julius Kahn v New Jersey jako zástupce nového majitele – firmy Titanic. A spolu s ním přichází do podniku krutovláda, která obrací zavedenou továrnu naruby. McQuade totiž neváhá sáhnout k jakýmkoliv prostředkům, aby dosáhl všeho, co si zamane. Ve firmě nastává nesmírné napětí a zaměstnanci – od dělníků až po šéfy jednotlivých oddělení – se denně přesvědčují o nevybíravých praktikách nového šéfa. Mimo jiné i krásná písařka s nádherně tvarovanýma nohama Marge Gannonová, jejímž životním snem je stát se modelkou a předvádět drahé střevíčky na přehlídkovém molu. Je pro svůj sen ochotna obětovat cokoliv, dokud ovšem na vlastní kůži nezjistí, co je McQuade vlastně zač. Největším McQuaedovým kritikem a postupem času i nebezpečným protivníkem je však Raymond Griffin, na slovo vzatý odborník a sympatický mladík, který zná továrnu lépe než kdokoliv jiný, a navíc je nesmírně oblíbený mezi zaměstnanci na všech úrovních. Brzy zjistí, že protivit se novému šéfovi může být životu nebezpečné. (Založil/a: ssuva)

Ed McBain Ed McBain
*15.10.1926 - †06.07.2005

Ducii
  16. 2. 2013, 13:57
Žádný zázrak. Děj je vcelku nudný. Myslím, že se jen tak k nějaké knize od tohoto autora nevrátím. Detektivky obecně nejsou úplně můj šálek kávy, ale pokud jsou zajímavé, dokážu se do nich s napětím začíst. Tohle ale mělo do takové detektivky daleko. Vlastně bych to ani moc detektivkou nenazvala...
23.44
  17. 7. 2012, 21:58
První kniha, kterou jsem od autora četla a do ničeho dalšího se nepohrnu. Nelíbilo se mi to. Nezajímavé prostředí továrny na boty, včetně popisu výrobního procesu, hloupé jednoduché dialogy, zápletka primitivní. Jakýsi pokus o zachycení osobnosti, která chce mít moc nad jinými lidmi, pochopila jsem, o co autorovi šlo, ale vůbec se mu to podle mě nepovedlo.
spravce
  21. 7. 2012, 17:30
Naprosto nudná kniha, kterou jsem dočetl do konce jenom díky tomu že byla tak krátká. Jednoznačně jedna z nejslabších knih jaké jsem kdy četl. Škoda, protože jinak mám jeho knihy rád.