Škorpion

Originální název: Škorpion

Jota - 2005
ISBN: 80-7217-379-0 (váz.)

Jota (2005) 80-7217-379-0 (váz.) 251

Škorpion je druhý „real fiction" román mezinárodně uznávaného experta na střední a východní Evropu, který žije již delší dobu v zahraničí. Hlavní postavou je Tomáš Svoboda, bývalý zkušební pilot, nyní letecký instruktor v závodu Let Kunovice, a jeho přítel, bzenecký vinař Jan Vozka, dříve elitní policista. Škorpion je název smrtícího štíra a také samopalu české výroby. Jde o nejrozšířenější zbraň používanou islámskými teroristy a skupinami rebelů v různých částech světa. Román se odehrává v roce 2002 a pojednává o českých obchodnících se zbraněmi, kteří jim je opatřují.Škorpion je napínavý román ze světa českých pašeráků zbraní. Příběh začíná na moravském Slovácku, kraji "vína a strdí", ale také zbrojního průmyslu. Pokračuje v Kyjevě, donedávna v jednom z největších východoevropských tržišť nelgálních zbraní. Dalším jevištěm románu je Malta, sídlo překupníků, kde zbraně nabízejí teroristům. Brogáda mučedníků získá od českého obchodníka Karla Kaprála dvě protiletadlové rakety s úmyslem sestřelit letadlo ve Švédsku. Tam příběh za dramatických okolností končí. (Založil/a: mysulka)

mysulka
  31. 5. 2011, 11:40
Pro mě neznámá kniha neznámého autora. A taky velké překvapení. Dobře se čte, téma je ožehavé a docela aktuální a navíc se nás geograficky docela dotýká samotný děj knihy, takže já osobně doporučuji....