Originální název: Fulmaya

Motto - 2014
ISBN: 978-80-267-0196-5

Motto (2014) 978-80-267-0196-5 360
Nezjištěno / Jiné (2011)

Kniha vznikala na poušti i na ledovcích, na pláži i v chatrčích a autorka v ní s vražednou upřímností vypráví o sobě i o své vášni. Cosi v jejím nitru ji žene z jedné země do druhé, nutí ji okusit extrémní podmínky v himálajském podhůří či zdolávat jen se šerpou nejtěžší trasy v okolí. Najde si však čas i na pomoc dětem v místním sirotčinci. Svou osobní zpověď zachytila kontroverzní slovenská herečka a zpěvačka, dcera Anny Šiškové, nejen v knize, ale i ve filmovém dokumentu režisérky Věry Bradáčové Fulmaya, děvčátko s tenkýma nohama. (Založil/a: Cuba.Libre)

Dorota Nvotová Dorota Nvotová
*27.10.1982

Mishka
  13. 11. 2011, 22:53
Pro mě zatím nejlepší cestopis, co jsem kdy četla. Popisované země a celkově Dorky vnímání světa jsou mi dost blízké, takže jsem hltala stránku za stránkou a hned po prvním dni si musela knihu začít šetřit, abych si ji užívala aspoň pár dní. :) Těšila jsem se pak každý den, až ji zase otevřu.
(Určitě chci s Fulmaya Travel do nepálských Himalájí někdy vyrazit, setkat se i s dětmi ze siročince Happy Home a začít jim trochu pomáhat už teď na dálku... A k takovým věcem vás jen tak nějaká kniha neispiruje! ;)
Cuba.Libre
  9. 6. 2011, 12:03
Veľmi dobre napísaný cestopis, pútavo a bez príkras :). Opisuje Srí Lanku, Južnú Ameriku, Indiu a Nepál, ale aj osobnú výpoveď o autorke samej a jej živote.