Odkaz Boha Kukulkana

Odkaz Boha Kukulkana Originální název: Das Erbe von Kukulkan

Columbus - 1994
ISBN: 80-901727-0-9 (váz.)

Columbus (1994) 80-901727-0-9 (váz.) 139

"Tento archeologický román vypráví o Mayském městě Chickém Itzá na Yucatánském poloostrově v roce 1317. Yum, syn velkého velkněze a Xixli z klanu kameníků, mají být obětováni bohu Kukulkanovy. Yumův otec už dlouho pochybuje o smyslu obětního rituálu, při němž každých dvaapadesát let zahynou dva třináctiletí hoši, které určí los. Yumův otec se rozhodne, že oba chlapce zachrání. Vysvětlí jim, jak se po skoku do obětního jezera dostanou tajnou chodbou do pyramidy.
Tento plán se vydaří, a tak Yum a Xixli chodbu najdou a přežijí.
Nevysvětlitelně se však dostanou do roku 1982. Tam se obou chlapců ujala rodina, u které zůstali. Naučili se tam spoustu nových věcí a moc se jim tam líbilo, a přesto se Xixli rozhodl, že by se chtěl vrátit domů.
Nakonec se to Yumovi a Xixlimu podaří a octnou se ve svém městě Chickém Itzá a zůstali tak přáteli na celý život." (Založil/a: mysulka)

Rames
  29. 9. 2014, 19:50
Napínavý příběh malých chlapců se čte jedním dechem možná proto, že se mu nepodsouvá že jde o literaturu faktu.
Nesnažíme se přemýšlet zda to možné je, či není a můžeme se v klidu ponořit do vzrušujícího dobrodružství.
Lucielle
  25. 9. 2016, 1:20
Kdyz jsem tuhle knihu v mladi cetla, byla jsem ji naprosto uchvacena a od te doby jsem si vroucne prala, jako cerstva osmacka na zakladce, jednou videt Kukulkanovu pyramidu a jezirko na vlastni oci. Byla jsem tim pranim primo posedla a denne jsem chodila kolem vylohy jedine cestovni kancelare ve meste, ktera nabizela zajezd do Chcen Itza za 120.000,- !!! Na tu dobu to byly sileny penize a ja na tu vyvesku vzdy koukala a snila o tom, ze se stane zazrak a ja se tam jednou podivam. Kdybych tehda vedela, ze se za necelych dvacet let muj sen splni, asi bych tomu tehda neverila a zaroven bych se toho okamziku nemohla dockat. Pri navsteve Chicen Itza jsem si prehravala cely pribeh po tech letech znovu, uzivala jsem si a nasavala atmosferu a byla jsem neskonale stastna, ze mohu cetbu teto knihy dovrsit osobni navstevou tohoto zahadami opredeneho mista.