Originální název: The Cruel Sea

ISBN: 80-7257-231-8

BB art (2002) 80-7257-231-8 464
Naše vojsko (1989)
Naše vojsko (1969)

Slavný válečný román sledující osudy námořníků zásobovacích lodních konvojů. Autorův nejslavnější román o válce v Atlantiku. (Založil/a: Antonín)

Nicholas Monsarrat Nicholas Monsarrat
*22.03.1910 - †08.08.1979

rt12
  23. 3. 2015, 17:51
Výborně napsaný válečný román, který zaujme i ty, kteří se zrovna nezabývají II. světovou válkou. Pravidelně se k němu vracím a stále má co říct.
defender110
  5. 1. 2012, 11:17
Velmi poutavá a zdařilá kniha , která nebere druhou světovou válku jen jako kulisu k rádoby dojemnému příběhu. Má odlišnější pohled na toto období a nebojí se ukázat vše. Nepodává hlavní hrdiny jako machry typu Rambo co se ničeho nebojí a jdou do boje za každou cenu, ukazuje je jako lidi ,kteří musí bojovat aby přežili a aby splnili co mají. V knize se nenacházíme na palubě obřích mocných bitevních lodí, které mají bojovat a ničit, ale na malých "neckách" ..korvetách a fregatách jež mají doprovázet konvoje a poskytovat jim ochranu před ponorkami. Mnohdy jsou však oni sami napadáni a bojují o život. Doporučuji k přečtení. Pro milovníky námořního prostředí..je to povinná četba :). Za mě 90%.