Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Odkaz pustiny

68%
3 5
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Odkaz pustiny
 Všechny obaly
Odkaz pustiny
 Všechny obaly
Autor:
Originální název: Heritage of the Desert

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Návrat - 1999
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 3x v přečtených
v knihovně 4x v knihovně
k přečtení 2x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Návrat (1999)
Novina (1938)

John Hare je nalezen v poušti mormonem Augustem Naabem a zachráněn před smrtí. Hare je podezříván, že pátrá v Utahu po zlodějích dobytka a proto je pronásledován Deneho bandou. Bohatý rančer Holderness usiluje o prameny mormonů i nezákonnými prostředky. Hare se pobytem v drsné přírodě uzdraví a vypracuje. Zamiluje se do poloindiánské dívky Meskaly, která se má stát další ženou nejstaršího syna Augusta Naaba. Dostane se do .... (Založil/a: Francoa)

(více)  

Štítky

více  
Zane Grey Zane Grey
*31.01.1872 - †23.10.1939

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Francoa
100% 100% 100% 100% 100%
  27. 7. 2011, 9:24
Je tomu již 100 let,kdy vyšel první Greyův román Heritage of the Desert (č.Odkaz pustiny) u čtenářů úspěšný v jednom z největších nakladatelství New Yorku.Marné byly návštěvy Greye u nakladatelů,vždy dostal odmítavou odpověď,jednou již zoufalý uprosil nakladatele (editor ho vyhodil) ,aby si přečetl jeho rukopis.Při příští návštěvě řekl nakladatel Greyovi"Moje žena se nemohla od románu odtrhnout a četla ho až do rána."To byl začátek jeho úspěchů.
Nejraději mám tu část knihy,kdy Hare žije na náhorní planině s Meskalou a indiánem Pijůtem,který byl zavržen svým kmenem.Při pasení ovcí se Hare naučí mnohému jak žít v drsné přírodě.Chycení divokého koně Stříbrohřívého a jeho zkrocení je nádhernou ,
nepřekonatelnou pasáží knihy.Nelze najít v žádné jiné knize.Hare se životem v přírodě uzdraví a vypracuje.Stane se platným pomocníkem v záchraně majetku Augusta Naaba.
Inspiraci ke knize čerpal Grey ze života Mormonského přítele Jima Emetta,který žil a vlastnil ranč na řece Colorado,Lee's Ferry.Je to moc pěkný western.Zfilmován byl 3krát a to v roce 1924,studio Paramount,hlavní role Bebe Daniels a Lloyd Hughes;r.1933,st.Paramount,hl.r.Randolph Scott a Sally Blame a v r..1939,st.Paramount,
hl.r.Russel Hayden a Evelyn Venable.Kniha ,už také vyšla v USA v necenzurované verzi pod názvem Desert Heritage.Stálo by za přeložení.