Nebojte se být sami sebou

Nebojte se být sami sebou Originální název: Courage d’être soi

ERA - 2006
ISBN: 80-7366-074-1

ERA (2006) 80-7366-074-1 130

Podnázev: umění vnitřní komunikace

Být sám sebou znamená být tím, kým skutečně jsem. To je hlavní myšlenka tohoto nejosobnějšího díla francouzského psychologa a básníka Jacquese Salomého. Radí nám, jak stát na vlastních nohou a nehledat stále jen potvrzení a oporu v okolí. Učí, že nejlepším přítelem si je člověk sám. Proto musí mít především respekt sám k sobě a zároveň ctít druhého - nechat druhým prostor a nerozhodovat za ně, aby se obě strany ve vztahu cítily volně a dobře. Nejdůležitější však je žít svůj život, nikoliv život někoho jiného (na přání rodičů, společnosti, partnera atd.). K vyrovnanému životu je také třeba znovu objevit význam symbolů ve vztahové komunikaci. Neméně důležité je pak naslouchat řeči svého těla, neumlčovat násilně jeho somatické projevy. U každé nemoci můžeme odhalit její příčinu. Všechno se totiž děje podle určitého řádu, kdy každé porušení jednotlivého článku řetězce má svoje následky. To jsou základní myšlenky knihy Jacquese Salomého, který nás tímto dílem uvádí do světa emocí a radí, jak je ovládat. (Založil/a: ssuva)

Jacques Salomé Jacques Salomé