Okouzlení

Okouzlení Originální název: Enchanted

Baronet - 2000

Baronet (2000)

Román Okouzlení nás opět zavádí do doby vlády Jindřicha I. mezi lid Sporné země, kde žijí na svém rozsáhlém panství bratři Maxwellové. Protože starší Duncan se již oženil s glendruidskou dívkou Amber, musí odmítnout ruku krásné, ale záhadné Ariane. Aby si bratři odmítnutím nepohněvali krále, zastoupí Duncana mladší sourozenec Simon.Simon je zklamaný v lásce a tvrdí, že se už nikdy nezamiluje, poté, co ho ve Svaté zemi podvedla jeho láska Marie. Chce pouze pomoci bratrovi a zajistit Arianiným věnem blaho svých poddaných. Ariane má už ovšem také svůj životní příběh, a osud se s ní nijak nemazlil. Ještě v Normandii ji brutálně znásilnil lord Geoffrey, nejlepší přítel jejího otce. Protože se dívka domnívá, že ztratila jak cenu, tak čest. chce raději zemřít. Provokuje proto o svatební noci Simona, aby ji zabil: dala by přednost smrti, než aby odhalil pravdu. Simona však právě tehdy začne jeho záhadná manželka zajímat. Brzy pozná, že ho Ariane ve skutečnosti miluje, neboť sama riskuje život, aby zachránila jeho. Situace se však kriticky zkomplikuje, když do Tvrze Kamenného kruhu, kde novomanželé žijí, nečekaně a nezván přijede lord Geoffrey. (Založil/a: pravablondska)