Pan Cavendish, jestli se nemýlím

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Ikar - 2011
ISBN: 978-80-249-1515-9

Ikar (2011) 978-80-249-1515-9 280

Lady Amelii Crowlandové závidí celá londýnská smetánka – je totiž zasnoubená se samotným vévodou z Wyndhamu! Pak se však na obzoru objeví záhadný pan Audley, bývalý hrdinný kapitán armády Jeho Veličenstva a nesmírně šarmantní muž... Amelia zatím žila podle předem daného scénáře, ale když věci dostanou nečekaný spád, rozhodne se vzít osud do vlastních rukou a bojovat o své štěstí. (Založil/a: pravablondska)

Bloodym
  7. 12. 2013, 1:18
Amelie a Thomas mi jsou sympatičtější než hrdinové Ztraceného vévody z Wyndhamu Jack a Grace. I jejich příběh se mi zamlouvá víc. Je škoda, že autorka romány od sebe neoddělila. Číst velkou část příběhu dvakrát, i když pokaždé z jiné strany, je únavné. Řekla bych, že bohatě stačí přečíst jen jednu z těchto dvou knih a přimlouvám se za tuto.
Knihomolka
  27. 6. 2015, 14:56
Autorka se v této knize pustila do nebezpečných vod. Napsat stejný příběh jen z pohledu jiných postav by mohla být pro čtenáře velká nuda. Naštěstí není. Místo častého a poněkud otřepaného tématu o tom, jak se chudý chlapec vévodou stal, tady máme pohled z druhé strany a původní vévoda rozhodně není padouch, kterému bychom tento společenský "sešup" přáli. Kniha rozhodně stojí za přečtení a já osobně když se vracím k tomuto příběhu sáhnu rozhodně po této knize.