Caesar imperátor

Originální název: César Imperator

BB art - 2005
ISBN: 80-7341-557-7

BB art (2005) 80-7341-557-7 390

Román o doživotním římském diktátorovi\r\n\r\nHistorický román o osudech velkého Římana Gaia Julia Caesara, věhlasného starověkého diktátora a vojevůdce.\r\nV deseti částích svého rozsáhlého románu nám autor předkládá životní pouť imperátora Caesara od dětství přes mocenský vzestup až k jeho zavraždění třiadvaceti ranami 15. března L.P. 44 před Kristem, kdy právě začaly březnové idy. Je nesnadné rozmnožit řady děl věnovaných tomuto neobyčejnému muži a přinést ještě něco nového. Francouzskému zkušenému romanopisci se to podařilo přinejmenším ve formě a zpracování celé knihy: je rozdělena do mnoha krátkých kapitol, jimiž prochází životné postavy v barvité krajině plné akčního děje. Caesar je plasticky vylíčen jako mnohoznačný výjimečný jedinec, vzbuzující respekt i přes propast věků. Velmi čtivé. (Založil/a: pravablondska)