Příliš brzy dospělá

Příliš brzy dospělá Originální název: Příliš brzy dospělá

Petra - 2007

Petra (2007)

Simona touží po jediném, aby už konečně mohla oslavit své osmnácté narozeniny a vzápětí se odstěhovat z domova od věčně kritických rodičů a rozmazlené sestry ke svému milovanému Tonymu. Svoji budoucnost vidí ve všech odstínech růžové, ovšem pouze do chvíle, kdy se její přání vyplní. Stačí vteřina nepozornosti, oba rodiče v jednu chvíli zahynou při dopravní nehodě a Simona se tak stává dospělou mnohem dříve než čekala. Velmi brzy však zjišťuje, že je všechno úplně jiné, než jak si vysnila. Najednou musí řešit a co nejlépe vyřešit celou řadu problémů. Má svoji rozmazlenou sestru Barču poslat do dětského domova nebo se o její výchovu pokusit sama? A přežije láska k Tonymu dlouhé vzájemné odloučení? Příběh přI1iš brzy dospělé Simony je určen především mladým čtenářkám, ale ne jenom jim. (Založil/a: Shelmi)

Zuzana Francková Zuzana Francková
*06.04.1951

SimiCzech
  5. 8. 2011, 14:28
Tuhle tenkou knížku jsem přečetla během jednoho odpoledne. Děj byl sice zajímavý a kniha měla spád, ale nějak mi neseděl styl, jakým byla kniha napsaná. Jako by se autorka chtěla křečovitě přiblížit mluvě a uvažování puberťáků, ale nevěděla jak na to a chvílemi to působilo trochu směšně. Taky klidně mohla přidat aspoň 100 stránek a více vykreslit emoce, detaily ... jinak ale pěkné čtení na prázdniny.