Diana - Její pravdivý příběh

Originální název: Diana: Her True Story

Columbus - 1993
ISBN: 80-901578-3-1

Columbus (1993) 80-901578-3-1 200

Vydání knihy způsobilo celosvětovou senzaci. Díky uváděným rozhovorům s Dianinou rodinou a nejbližšími přáteli i exkluzivním fotografiím z rodinného alba začala být brzy vnímána, v duchu svého titulu, jako Dianin skutečný životní příběh.

Na knihu volně navazuje titul Diana - Její nový život. (Založil/a: Angel Darkwood)

Andrew Morton Andrew Morton
*??.??.1953

Ducii
  18. 9. 2012, 20:13
Nejhorší, co kdy bylo o Dianě napsáno. Jednostranné líčení od psychicky labilní princezny, snůška podivných výplodů její mysli a naprosto nevhodný zdroj informací o jejím životě. Koho Diana zajímá, ať si raději přečte životopis od S. Bradford nebo T. Brown, které jsou relativně objektivní a velice dobře napsané. Mortonovo dílo si zaslouží leda tak použít na podpal v krbu.
D.-e.-e.-
  3. 2. 2013, 15:26
Nemohu popřít, že jsem díky knize získala nějaké informace. Mám ale zato, že je špatně napsaná nebo se nezdařil její překlad, popřípadě obojí. Strohý až chudý jazyk a novinářský styl mi vůbec nevyhovoval. Nevyvolával ve mě ani ty nejmenší emoce, které od tak silného příběhu, jakým Dianin bezpochyby je, podvědomě očekávate. Čím hlouběji knihu prožívám, tím ji považuji za zdařilejší. Zde se žádné pocity nedostavily, což je, myslím, obrovská škoda.
Vé-Vé
  28. 7. 2012, 15:33
Možná to nebyla nejideálnější volba na začátku mého bádání a přemýšlení nad osudem Diany, četla jsem později o ní lepší knihy, ale přesto musím tuhle ohodnotit kladně (a zároveň se lehce povznést nad určité pasáže)
IVKO
  25. 12. 2013, 11:04
Knihy o princezně Dianě jsou velice čtivé - pokud jsou dobře přeloženy do českého jazyka, který je velice bohatý na slovní zásobu, se kterou si může překladatel hrát - u této knihy souhlasím naprosto s tím, že tomu tak nebylo - v angličtině je daleko zajímavější a čtivější. Závěr této knihy o možném vyrovnání a rozvodu není založen na správných podkladech a z knihy bych toto vypustila. Na knize je nejhezčí právě přebal :)