Soudci

Poprvé vydáno celosvětově: 1999

Odeon - 2001
ISBN: 80-207-1087-6

Odeon (2001) 80-207-1087-6 160

Po nouzovém přistání letadla ubytuje ve svém domě pět cestujících podivný muž: prohlásí se jejich ,soudcem" a podrobí je výslechu. Nad jedním hodlá vynést rozsudek smrti. Jeho stěžejní otázka zní: Proč lpíte na životě? ,Souzení" jsou donuceni ke krutému hledání pravdy: Claudia o svých láskách, Raziel o své ztracené minulosti, izraelský voják Joav o smrti, kterou viděl a která ho čeká, Bruce o vině, již páchal na ženách, George o tajemství, jež ho tíží. Tváří v tvář nejasné hrozbě soudí sami sebe: čím se provinili, za co jsou odpovědni? Příběh s dramatickou zápletkou, gradující v pocitech hrdinů od úžasu či zlosti po skutečnou úzkost a končící překvapivým rozuzlením, je zároveň zamyšlením nad obsahem a smyslem, který dává člověk své existenci. (Založil/a: wan)

Pend
  10. 1. 2014, 16:59
Kruté hledání pravdy, které je hlavním hrdinům vnuceno. Pravdy o mrtvých láskách a rodících se vášních, o nadějích a zármutcích, o výčitkách a snech. Každý se stane svým vlastním soudcem - to tvrdí přebal knihy. Z mého pohledu skoro hollywoodský thriller , hodně mi připomínal španělskou Metodu. Jen to zakončení mi přišlo jako hodně uspěchané a skoro očekávané. Už jsem od Wiesela četl knihy s naléhavějším poselstvím.
mosem
  15. 6. 2014, 8:32
Kniha, která podle mne není o pěti cestujících ani o "soudci", ale o každém z nás. Každý z nás nosí v sobě tajemství a je jen na nás, jestli je zveřejníme nebo ne, jestli někomu ublížíme či nikoliv. Každý z nás může či nemusí následovat své srdce. Každý z nás může hledat smysl svého bytí..... Kniha, která čtenáři na otázky odpovídá, ale každá odpověď je vlastně další sérií otázek, dalším prostorem k hledání. Silná kniha, které dávám plný počet hvězdiček i přes poněkud pohádkový závěr. Mně osobně by se víc líbil konec otevřený, ale .....ale jiným by určitě závěr scházel.