Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Soudci

67%
3 9
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Soudci
Autor:
Originální název: Les juges
Poprvé vydáno celosvětově: 1999

Nejnovější vydání:
Odeon - 2001
ISBN: 80-207-1087-6
Počet stránek: 160
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Odeon (2001) 80-207-1087-6 160

Po nouzovém přistání letadla ubytuje ve svém domě pět cestujících podivný muž: prohlásí se jejich ,soudcem" a podrobí je výslechu. Nad jedním hodlá vynést rozsudek smrti. Jeho stěžejní otázka zní: Proč lpíte na životě? ,Souzení" jsou donuceni ke krutému hledání pravdy: Claudia o svých láskách, Raziel o své ztracené minulosti, izraelský voják Joav o smrti, kterou viděl a která ho čeká, Bruce o vině, již páchal na ženách, George o tajemství, jež ho tíží. Tváří v tvář nejasné hrozbě soudí sami sebe: čím se provinili, za co jsou odpovědni? Příběh s dramatickou zápletkou, gradující v pocitech hrdinů od úžasu či zlosti po skutečnou úzkost a končící překvapivým rozuzlením, je zároveň zamyšlením nad obsahem a smyslem, který dává člověk své existenci. (Založil/a: wan)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Pend
60% 60% 60% 60% 60%
  10. 1. 2014, 16:59
Kruté hledání pravdy, které je hlavním hrdinům vnuceno. Pravdy o mrtvých láskách a rodících se vášních, o nadějích a zármutcích, o výčitkách a snech. Každý se stane svým vlastním soudcem - to tvrdí přebal knihy. Z mého pohledu skoro hollywoodský thriller , hodně mi připomínal španělskou Metodu. Jen to zakončení mi přišlo jako hodně uspěchané a skoro očekávané. Už jsem od Wiesela četl knihy s naléhavějším poselstvím.
mosem
100% 100% 100% 100% 100%
  15. 6. 2014, 8:32
Kniha, která podle mne není o pěti cestujících ani o "soudci", ale o každém z nás. Každý z nás nosí v sobě tajemství a je jen na nás, jestli je zveřejníme nebo ne, jestli někomu ublížíme či nikoliv. Každý z nás může či nemusí následovat své srdce. Každý z nás může hledat smysl svého bytí..... Kniha, která čtenáři na otázky odpovídá, ale každá odpověď je vlastně další sérií otázek, dalším prostorem k hledání. Silná kniha, které dávám plný počet hvězdiček i přes poněkud pohádkový závěr. Mně osobně by se víc líbil konec otevřený, ale .....ale jiným by určitě závěr scházel.