Navždy volní

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Triton - 2011
ISBN: 978-80-7387-473-5

Triton (2011) 978-80-7387-473-5 262

Svět po více než čtyřicet let trvající apokalypse, která lidstvo smetla z povrchu zemského. Svět, kde se skupince geneticky modifikovaných lidí podařilo najít lék na zhoubnou nemoc. A nyní se tento svět pokoušejí znovu zalidnit někdejší smetánkou, zmraženou v posledních dnech marného boje se zákeřným virem, a vytvořit tak utopickou společnost. Jako černý stín se ale vynořují zásadní otázky - je lidstvo vůbec schopno v takové společnosti dlouhodobě žít? A jaký je vlastně skutečný původ zabijáckého viru? Halloween, hlavní hrdina celé série, musí také zápasit i se svými vnitřními démony.... Závěrečný díl volné trilogie. (Založil/a: masomlejn)

Nick Sagan Nick Sagan
*16.09.1970

HELLBOY-DB
  3. 3. 2016, 19:40
Téměř tomu nemůžu uvěřit, potom, co jsem zakusil v předchozích dvou knihách, jsem už vůbec nevěřil, že se nakonec dočkám příběhu, do kterého se dá začíst a zároveň dokáže i něco smysluplného odvyprávět. Po prvotním mírném nadšení v úvodní třetině, se to sice občas trochu zadrhlo, ale i tak se snaha musí ocenit. ===40%

Jen díky tomu že si autor v závěru trilogie asi uvědomil, že by mohl napsat něco i pro někoho jiného než pro sebe, se nakonec série vyhrabala aspoň na těch ** 20% **