Blues v modré a bílé

Blues v modré a bílé Originální název: Blues v modré a bílé

Melantrich - 1977

Melantrich (1977)

Z básníkových publikovaných sbírek a z pozůstalosti uspořádal, k tisku připravil, doslov a životopisnou poznámku napsal Jaromír Pelc.

V roce 1975, na který připadlo desáté výročí Hrabětovy smrti, o něm nebylo možno prosadit do žádného časopisu ani článek. Dokonce ani do Mladého světa, kde na konci šedesátých let otiskl M. Kovářík velmi populární článek o Hrabětovi pojmenovaný Mácha v texaskách. Ani do Melodie nebo Tvorby, kde v té době jako redaktor působil Hrabětův interpret a druhý editor Jaromír Pelc.

Příležitost se naskytla o několik měsíců později a Jaromír Pelc ve snaze zachránit Hrabětovo dílo pro socialistickou literaturu sestavil doplněné vydání a také nové uspořádání básníkova torza pojmenované Blues v modré a bílé. Nechyběla ani reinterpretace v rámci ediční poznámky i studie zveřejněná v Pelcově kritické publikaci Nový obsah. Tato studie však byla pouze kopií ediční poznámky vřazenou do zmiňované publikace. (Založil/a: ssuva)

Václav Hrabě Václav Hrabě
*13.06.1940 - †05.03.1965

Magyana
  9. 4. 2013, 14:46
Tato básnická sbírka bohužel příliš krátce žijícího autora je jedna z mála básnických sbírek, ke kterým se pravidelně vracím. Ne že bych byla básnický neznaboh, jen mě básně prostě málokdy chytnou za srdce a pohladí po duši. Tyhle to dokázaly.
Díky, táto, žes mi ji kdysi půjčil a že jsi laskavě přehlížel fakt, že jsem ti ji nevrátila.

Nebe jde
přes město houpavým krokem pouťových husarů
tajně jak filmová hvězda
stárne