I města mají vši

I města mají vši Originální název: I města mají vši

Šalvar - 2010
ISBN: 978-80-904568-0-8

Šalvar (2010) 978-80-904568-0-8 318

Volně navazuje na knihu „I města mají duši“.

Dvacet měst ze čtyř světadílů, pohled plný emocí, postřehů i faktů. Autorka znovu dokazuje schopnost objevit v městech jejich lidské jádro a dostat se k jeho absurditě i dojemnosti.

Do města se můžete zamilovat, s městem se můžete pohádat, město můžete i nenávidět. A někdy všechno najednou. Ve své knize I města mají vši to dokazuje Milena Holcová. (Založil/a: mvesper)

IOIOIO
  4. 5. 2014, 8:33
Mě tato kniha paní Holcové trošku zklamala. Není to ten klasický cestopis jiskřící humorem, není to to setkávání s lidmi všech ras a typů a z toho vyplývající humorné situace. Je to takový pokus o uměleckou literaturu (město přirovnáno k osobě), která ale zase není natolik kafkovsky vybroušená, aby mě zaujala. Takže ve výsledku trošku nudný hybrid.
mvesper
  3. 6. 2011, 18:00
Portréty 20 měst z Evropy, Asie, Kuby a Afriky, oblíbená autorka próz s cestovatelskou tematikou přidává své zážitky a pocity z těchto míst, včetně doporučení co zažít a co si naopak klidně můžete odpustit.