I města mají duši

I města mají duši Originální název: I města mají duši

Šalvar - 2009
ISBN: 80-903011-4-2

Šalvar (2009) 80-903011-4-2 266

Milena Holcová v úvodu své knihy píše:

„Jsou města, kde se člověk cítí dobře a města, ze kterých by nejraději utekl. Často neví proč. Nemá racionální důvod. ? Všechna města, stejně jako lidi, jsou nezaměnitelné originály, mají svojí náladu, povahu, duši. Jsou města inteligentní a města snobsky hloupá. Města, která se sotva narodila a jiná, jejichž styl se bolestně prořezává, města pubertálně vzpurná i tak stará, že už světu všechno odpustila. Procházela jsem se ulicemi, jež se naparovaly chtěnou vitalitou, ale také místy rozumně klidnými, kterým jsem okamžitě uvěřila. Navštívila jsem uvadající krasavice, i sebevědomé nahé svalovce a čím dál zřetelněji si uvědomovala, že kromě duše má každé město také svoje pohlaví. Jsou města ženy a města chlapi. Města, která jsem do této knížky vybrala, mají společné jen jediné. Mám k nim subjektivní vztah. Popisuji místa dosud nezmapovaná i turisticky profláknutá, významné metropole i zapomenuté díry. Každé z nich mi však připadalo zajímavé, někdy přímo okouzlující.”

Kapitoly:
Amsterodam, Benátky, Caracas, Florencie, Harare, Helsinky, Istanbul, Jang-šuo, Lakosilly, Morogoro, Nairobi, Neapol, Nkhata-bay, Peking, Queretaro, Reykjavík, San Francisco, Šanghaj, Tirana, Tokio, Ulanbátar, Užhorod, Vancouver (Založil/a: mvesper)

bublynka22
  11. 4. 2014, 12:28
báječné čtení,pokud umíte cestovat prstem po mapě, pokud máte fantazii a hledáte ve městech spíše jejich atmosféru než historické památky
chegulina
  18. 10. 2011, 13:13
Pomalý rozjezd,ale potom to stojí za to. S humorem popisuje svoje zažitky z cest,rozhodne stojí za přečtení.