Jablíčko pro slečnu učitelku a jiné horory

Jablíčko pro slečnu učitelku a jiné horory Originální název: The Entrance

Albatros - 2004

Albatros (2004) 192

Dvanáct hororových příběhů z per anglicky píšících autorů vás nenechá v klidu. Vždyť číst si o mlhavých vřesovištích a blatech, temných hlubokých lesích, zarostlých zahradách, ponurých zříceninách, starých opuštěných domech či zámcích s podivnými zrcadly, v nichž se to hemží duchy, přízraky, strašidly a jinými podezřelými bytostmi - to není jen tak. A když se konečně ocitnete v malebné vesničce, krásné vile nebo obyčejné školní třídě, kde se přece nemůže nic zvláštního stát, najednou pocítíte, že i tady něco číhá!
Brzy však zjistíte, že vlastně není vůbec špatné vstoupit do přízračného domu, sdílet s ním všechny hrozivé úklady a zažít tu neopakovatelnou atmosféru děsu i radosti zároveň.
A tak si vezměte do ruky knížku s tímhle voňavým názvem (v tom taky něco bude...) a hezky se bojte! (Založil/a: Reliance)

Michael Vestey Michael Vestey

Gerald Durrell Gerald Durrell
*07.01.1925 - †30.01.1995

soniaf
  17. 12. 2011, 13:05
Strašidelné povídky spíše vhodné pro děti. Dospělému čtenáře nejspíš bude vadit, že většina těch povídek je zbytečně krátká a jednoduchá, i když zápletka je dobrá. Dvě povídky dokonce nemají konec a čtenář se může jenom domnívat, jak to skončí. To se ale ovšem ke strašidelným příběhům moc nehodí. V paměti mi nejvíce utkvěla první povídka, kde takový konec byl vysloveně zklamání.
EdnaMoodnii
  2. 8. 2012, 11:51
Četla jsem knihu jako malá a byla to jedna z mých nejoblíbenějších - i když jsem se musela přemáhat, abych jí ze strachu, když jsem ji četla v noci, nezavřela :-).
Slarque
  28. 5. 2014, 17:36
Antologie dvanácti povídek anglických autorů pro děti od devíti let. Horory bych tedy většinou dal do uvozovek, jsou to spíš strašidelné příběhy, nebo ještě lépe historky s duchy. Skoro to vypadalo, že Angličané nemají moc fantazie, protože duchařský motiv je v deseti povídkách, jedenáctá je taková otesánkovská variace a poslední sem pasuje jako pěst na oko. Jako devítiletý čtenář bych nejspíš pár týdnů na noc nezhasínal. Je to okultní horor se vším všudy včetně krvavého finále a dost drsného konce. A zabírá víc než třetinu rozsahu celé knížky. Autor by se asi divil, že to nějaká česká editorka zařadila mezi čtení pro děti. Celkem zajímavé čtivo, tedy až na titulní povídku, která je spíš literární vatou a nevystrašila by ani šestileté děti (či mladší, kdyby jim to někdo přečetl). Zřejmě se jen editorce líbil její název.
Sandalkar
  14. 11. 2015, 21:50
Moc hezká první knížka pro malé milovníky horrorů. V knížce je 12 různých příběhů, které nejsou úplně děsivé, ale spolehlivě navodí ponurou atmosféru britských vřesovišť a pokud je podzim, venku panuje mlha a vy jste sami doma, budete se bát i jako dospělí. Pokud bych měla jmenovat nejlepší příběh, tak to byly: Věrnost až za hrob, Čokoládový duch nebo Zrcadlo.
veronikaS
  1. 10. 2014, 18:49
Užasné příběhy,kniha se mi moc líbila.V paměti mi nejvíce utkvěl příběh s názvem Zrcadlo a ten byl podle mě nejpovedenější (ale také nejdelší) což bylo podle mě dobře, protože jsem se lépe seznámila s postavami a některé si i oblíbila.Uděluji 5 hvězdiček.
Alenes
  26. 6. 2012, 17:46
Toto bylo dost brutální a mě z toho mrazilo!! nejlepší příběh byl ten druhý, protože byl dobře napsaný a měl taky dobrý námět.