Kdo zabil Tomáše Wellse

Kdo zabil Tomáše Wellse

Vyšehrad - 2000
ISBN: 8070213795

Vyšehrad (2000) 8070213795 176

Anglie 14. století. Nevlídná krajina uprostřed zimy. Země poznamenaná válkou a morem. V těchto kulisách se odehrává příběh o potulných hercích, mladém klerikovi Nicholasi Barberovi a smrti Tomáše Walse. Zločinu, který se odehrál na panství sira Richarda de Guise. Právě zde se cestou do Durmanu herci, spolu s vypravěčem příběhu Nicholasem, zastaví, aby nechali pohřbít mrtvého kamaráda a vydělali si peníze na další cestu. Nápad sehrát představení o smrti Tomáše Walse, zpočátku tak lákavý, je přivede do nečekaného nebezpečí. Čím více se všichni snaží o nešťastném Tomáši a jeho posledních hodinách vyzvědět, tím větší rozpory a záhady kolem jeho smrti vycházejí najevo. Útržky rozhovorů a informací, které se hercům podařilo nashromáždit, dají vzniknout představení, které ukáže na pravého viníka. A právě v tuto chvíli si herce pozve pomocí svých ozbrojenců do hradu sám Richard de Guise… (Založil/a: pravablondska)

Barry Unsworth Barry Unsworth
*1930

jehlaspichlas
  15. 8. 2011, 14:29
Příběh mi krapet připomíná filmové zpracování divadelní stopperdovy hry Rosencrantz a
Guilderstern jsou mrtvi. Nemohu tudíž posoudit, protože nic jiného jsem od Unsworthe
nečetl.